Програм 59. Драгачевског сабора трубача

 

ЧЕТВРТАК, 8. АВГУСТ

11:00 Отварање Сабора, подизање заставе код споменика «Драгачевски трубач»
11:30 Конференција за штампу домаћина и организатора
12:00 Отварање изложбе самоуких ликовних уметника: Драгачево, Ковачица, Уздин, Опарић и Јагодина
12:30 Отварање сајма књига
13:00 Отварање сајма туризма
13:30 Представљање: Драгачево у књигама и публикацијама
14:30 Отварање привредне изложбе

Позорница Културног центра:

16:00 Концерт: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе
17:00 Такмичење пионирских и oмладинских трубачких оркестара Србије
19:30 Концерт културно-уметничких друштава
20:00 Проглашење победника пионирских и oмладинских трубачких оркестара

Велика позорница на стадиону:

19:00 Концерт: оркестар Саше Крстића, мајстора трубе
20:00 Концерт: оркестар Дејана Јевђића, мајстора трубе
21:30 Концерт: Црвена јабука

 

ПЕТАК, 9. АВГУСТ

07:00 Трубачка будилица
11:30 Конференција за штампу
13:00 Народни вишебој: бацање камена с' рамена, рвање «у кости», скок у даљ и увис «из места», гађање кроз прстен јабуке
17:00 Дефиле: свечана саборска поворка учесника у програму

Позорница Културног центра:

15:00 Такмичење здравичара
16:00 Уметнички програм: трубачки оркестар, фолклорна и певачка група
17:00 Избор најлепше народне ношње
18:00 Уметнички програм: трубачки оркестар, фолклорна и певачка група

Велика позорница на стадиону:

19:00 Концерт: победници 58. Драгачевског сабора трубача у Гучи: Стефан Младеновић, Марко Глигоријевић Иван Ђенадић и Марко Трнавац.
21:00 Концерт: трубачки оркестар Бобан и Марко Марковић и Биљана Крстић
23:00 Поноћни концерт - све трубе Драгачева

 

СУБОТА, 10. АВГУСТ

07:00 Трубачка будилица
11:30 Конференција за штампу
13:00 Дефиле: свечана саборска поворка учесника и гостију са старом драгачевском свадбом

Позорница Културног центра:

15:00 Концерт: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе
17:00 Концерт: свет у Гучи - страни трубачки оркестри из Француске, Чешке, Аустралије, Португала, Словеније

Велика позорница на стадиону:

20:00 Финално такмичење сениорских оркестара «Са Овчара и Каблара»
23:00 Проглашење победника сениорских оркестара
23:00 Концерт: Дејан Петровић Big bаnd

 

НЕДЕЉА, 11. АВГУСТ

Велика позорница на стадиону:

19:00 Концерт: победници 59. Драгачевског сабора трубача у Гучи
20:00 Концерт: Драгана Мирковић
21:30 Концерт: оркестар Дејанa Лазаревићa, мајстора трубе
22:30 Концерт: Тропико бенд