Програм 59. Драгачевског сабора трубача

ЧЕТВРТАК, 8. АВГУСТ

11:00  Отварање Сабора, подизање заставе

           - код Споменика трубачу

11:30  Конференција за штампу домаћина и организатора

           - зграда Среског начелства

12:00  Отварање изложбе самоуких ликовних уметника: Драгачево, Ковачица, Уздин и Опарић

           - Музеј трубе

12:30  Отварање сајма књига

13:30  Представљање: Драгачево у књигама и публикацијама

           - сала Културног центра

14:30  Отварање привредне изложбе

           - спортски центар

18:00  Отварање сајма туризма

Мале позорнице (код Споменика трубачу и Пореске управе):

17:00 – 20:00 Трубачки оркестри

Позорница Културног центра:

16:00  Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе

17:00  Такмичење пионирских и oмладинских трубачких оркестара Србије

19:00  Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе

19:30  Проглашење победника такмичења пионирских и oмладинских трубачких оркестара

            

Главна позорница у црквеној порти:

20:30   Концерт: оркестар Саше Крстића, мајстора трубе

21:30   Концерт: оркестар Дејана Јевђића, мајстора трубе

23:00   Концерт: група Црвена јабука

          

ПЕТАК, 9. АВГУСТ

07:00  Трубачка будилица

11:30  Конференција за штампу

           - зграда Среског начелства

13:00  Народни вишебој

           - спортски центар

17:00   Дефиле учесника у програму  

Мале позорнице (код Споменика трубачу и Пореске управе):

18:00 – 20:00 Трубачки оркестри

Позорница Културног центра:

15:00  Такмичење здравичара

16:00   Избор најлепше народне ношње

18:00   Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе

19:00   Концерт: Чеда Марковић и трубачки оркестар Стефана Младеновића

Главна позорница у црквеној порти:

20:00 Концерт: победници 58. Драгачевског сабора трубача у Гучи: Стефан Младеновић, Марко Глигоријевић, Иван Ђенадић и Марко Трнавац

21:00   Концерт: трубачки оркестри Бобана и Марка Марковића и Биљана Крстић

23:00   Поноћни концерт - све трубе Драгачева

 

СУБОТА, 10. АВГУСТ

07:00  Трубачка будилица

11:30  Конференција за штампу

           - зграда Среског начелства

13:00  Дефиле учесника у програму и импровизација старе драгачевске свадбе

Мале позорнице (код Споменика трубачу и Пореске управе):

17:00 – 20:00 Трубачки оркестри

Позорница Културног центра:

15:00  Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе

17:00  Концерт: «Свет у Гучи», трубачки оркестри из иностранства

Позорница у црквеној порти:

20:00  Финално такмичење трубачких оркестара «Са Овчара и Каблара»

23:30  Проглашење победника 59. Драгачевског сабора трубача у Гучи

24:00  Концерт: Дејан Петровић Big bаnd

 

НЕДЕЉА, 11. АВГУСТ

Мале позорнице (код Споменика трубачу и Пореске управе):

17:00 – 19:00 Трубачки оркестри

Позорница у црквеној порти:

20:00   Концерт: победници 59. Драгачевског сабора трубача у Гучи

21:00   Концерт: оркестар Дејанa Лазаревићa, мајстора трубе

22:30   Концерт: Тропико бенд