Програм 60. Драгачевског сабора трубача

ПЕТАК, 13. АВГУСТ

11:00  Отварање Сабора, подизање заставе

11:30  Конференција за штампу организатора и домаћина

12:00  Отварање уметничких изложби: 

- Галерија наивне уметности Ковачица, Галерија наивног сликарства у Уздину, Удружење самоуких сликара и вајара Драгачева

- Национална асоцијација за старе и уметничке занате и домаћу радиност НАШЕ РУКЕ

- изложба фотографија ЋИЛИМ - ПУТ НИТИ, аутор Станко Костић, уметнички фотограф, УЛУПУДС

13:00  Отварање сајма књига

13:30  Представљање: Драгачево у књигама и публикацијама

Позорница Културног центра:

15:00  Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорни ансамбли и певачке групе

16:00  Такмичење oмладинских трубачких оркестара Србије

18:00  Концерт: Ансамбл народних игара и песама Косова и Метохије ВЕНАЦ Грачаница

19:30  Концерт: Трубачки оркестар Данијеле Веселиновић, Јелена Урошевић (виолина) и Неда Николић (фрула)  

Главна позорница на стадиону:

21:00  Концерт: Победили су заслужили су - победници 59. Драгачевског сабора трубача у Гучи: Тимочки весељаци, Елвис Бајрамовић и Синиша Станковић

22:00  Концерт: Дејан Петровић Биг бенд

23:30  Поноћни концерт трубачких оркестара

   

СУБОТА, 14. АВГУСТ

07:00  Трубачка будилица

11:00  Конференција за штампу

12:00  Свечани саборски дефиле

13:30   Народни вишебој

Позорница Културног центра:

15:00  Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорни ансамбл и певачке групе

16:00   Такмичење здравичара

17:00   Избор најлепше народне ношње

18:00   Концерт: Академско културно уметничко друштво ИВО ЛОЛА РИБАР Београд

19:00   Концерт: HarMalek Orchestr Чешка

Главна позорница на стадиону:

21:00   Концерт: Хор и симфонијски оркестар РТС под управом Бојана Суђића

23:00   Концерт: Трубачки оркестар Бобана и Марка Марковића

00:00   Концерт: Трубачки оркестар трубе Дејана Лазаревића

 

НЕДЕЉА, 15. АВГУСТ

07:00  Трубачка будилица

11:00  Свечани саборски дефиле са приказом драгачевске свадбе из XIX века

Позорница Културног центра:

13:00  Уметнички програм: трубачки оркестри, фолклорне и певачке групе

Главна позорница на стадиону:

15:00  Финално такмичење трубачких оркестара Србије: СА ОВЧАРА И КАБЛАРА

19:00  Концерт: Трубачки оркестар Елвиса Ајдиновића

20:00  Концерт: Трубачки оркестар Дејана Јевђића

21:00  Концерт: Горан Бреговић и Оркестар за свадбе и сахране